راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسنده برای ارسال مقاله در فصلنامه مطالعات پیشگیری از جرم
 به منظور ارسال و پذیرش مقاله در فصلنامه علمی مطالعات پیشگیری از جرم به فرایند و شرایط زیر توجه فرمایید:

1- داشتن رایانامه بومی (رایانامه ثبت شده در سرویس های خدمات پست الکترونیکی داخل کشور و یا متعلق به دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، سازمان­ها و نظایر آن)(جهت داشتن رایانامه بومی به پست الکترونیک چاپار مراجعه نمائید)
2- ثبت نام در سامانه و مراجعه به آدرس تارنمای نشریات علمی ناجا (Journals.Police.ir) یا تارنمای فصلنامه مطالعات پیشگیری از جرم(cps.jrl.police.ir)

 3- فعال سازی کاربری خود به وسیله سامانه در رایانامه معرفی شده از سوی شما(نام کاربری و رمز ورود شما همان یوزر و پسورد رایانامه بومی شما می باشد.)

4- تکمیل اطلاعات شخصی در سامانه پس از تایید و فعال سازی کاربری خود

5- ارسال مقاله برای نشریه مورد نظر (فصلنامه مطالعات پیشگیری از جرم) برابر راهنمای ثبت اطلاعات مقاله.

6- توجه به پیام­ های سامانه به وسیله رایانامه یا پیامک برای شما از روند فرایند ارزیابی و پذیرش مقاله(فرایند رسیدگی از طریق سامانه قابل پیگیری می باشد.)
در صورت نیاز به هماهنگی بیشتر از طریق شماره تلفن­ 81826211 و پست الکترونیکی (ppdt@police.ir) اقدام فرمایید.ارائه هر گونه نقطه نظرات و پیشنهادات مورد امتنان خواهد بود.

 توجه مهم

با توجه به اینکه فرآیند داوری در شرف تغییر و تحول قرار دارد، بررسی و تعیین تکلیف مقالات با تأخیرهایی مواجه خواهد بود. پیشاپیش از نویسندگان محترم پوزش می­طلبیم.

چنانچه بعضی از نویسندگان به دلایل مختلف تعجیل دارند می­توانند مقالات خود را بازپس گیرند و به نشریه دیگری ارسال کنند.

 

ساختار شکلی- محتوایی نشریه

 

مقاله در قالب بخش های هشت گانه زیر به طور کامل ویرایش و تنظیم گردد:

1.چکیدهشامل: زمینه و هدف:       روش شناسی:       یافته ها:         نتیجه گیری:

2.مقدمه: شامل بیان مسئله  / اهمیت و ضروت تحقیق / هدف تحقیقپیشینه و مبانی نظری یا چارچوب نظری تحقیق (پیشینۀ تحقیق [به نام نویسنده، عنوان تحقیق، هدف و نتایج آن اشاره شود.  مفاهیم، نظریه های مربوطه، فرضیه ها و مدل مفهومی تحقیق)

3. روش شناسی تحقیق

4. یافته های تحقیق

5. بحث و نتیجه گیری

6. پیشنهاد ها (1 صفحه)

7. محدودیت های تحقیق(در صورت لزوم)

8. تقدیر و تشکر

9. منابع (به تفکیک منابع فارسی و خارجی براساس آخرین شیوه نامه APA).

نکات بسیار مهم

 

-  چناتچه مقاله مستخرج از رسالۀ دکتری، پایان نامۀ ارشد یا طرح تحقیقاتی باشد، به صورت پانویس همراه با رشته، عنوان، سال انجام، مقطع تحصیلی، دانشکده و دانشگاه محل ارائه، استاد راهنما  و ناظر طرح و سازمان حامی کاملا مشخص شده باشد.

- مقاله قبلاً در هیچ مجله ای ارائه و چاپ نشده باشد. ضمناً نویسندگان محترم بر محتوا و منابع مورد استفاده در مقاله تعهد و تضمین کامل داشته باشند.

- منابع مورد استفاده در مقاله با رعایت کلیه جوانب اخلاق علمی و ادبی بدون تغییر در اصل منابع از جمله عنوان، سال و مشخصات صاحب منبع ذکر شده باشد.

- مقاله باید (6500  تا 8500 کلمه) با فونت  B Zar13 در فرمت docx تنظیم گردد.

-کلیه منابع چک شود تا بصورت همزمان هم در متن و هم در کتابنامه پایانی آورده شده و  به روشAPA اصلاح گردد.

- رفرنس دهی درون متنی بصورت استاندارد نگارش گردد. مثال: (عبدالهی، 173:1399).

- در رفرنس دهی پایانی منابع قابل رجوع به مقالات نشریات (مجله، فصلنامه، دوفصلنامه و ...)حتما شماره نشریه، سال چندم انتشار نشریه، صفحات چاپ مقاله در نشریه در کتابنامه پایانی قید شود. مثال: فصلنامه مطالعات پیشگیری از جرم. 15(54183-151.

- در رفرنس دهی درون متنی به نام خانوادگی کلیه نویسندگان اشاره شود نه بصورت نویسنده و سایر همکاران: (عبدالهی، عباسی فرد و ششگل، 1395: 95)، ضمنا از عبارت همان در رفرنس دهی به هیچ عنوان استفاده نشود.

- در منابع خارجی، از رفرنس دهی درون متنی به صورت لاتین پرهیز و معادل لاتین نام نویسنده یا نویسندگان حتماً در پاورقی آورده شود.

- کلیه اصطلاحات لاتین و خارجی به صورت معادل فارسی آورده شده و معادل لاتین آن در پانویس قید شود.

-کلیه اعداد لاتین داخل متن و جداول بصورت فارسی برگردانده شود و تدوین شکلی ستون جداول از راست به چپ باشد.